Rozchodnica ružová - sušený koreň 50g

Rozchodnica ružová - sušený koreň 50g

Ľubovník bodkovaný sa prirovnáva k ženšenu, v niektorých prípadoch je jeho účinok na CNS dokonca vyšší. Je obľúbená u študentov, manažérov, duševných pracovníkov pre jej spojenie s pamäťou, výkonnosťou mozgu, ako aj pre pomoc pri strese.

Data vložená do tohoto formuláře jsou přísně důvěrná. Vyplněním a%nbsp%odesláním souhlasíte se zpracováním vložených údajů.
%nbsp%
V rámci nového nařízení EU - GDPR nám poskytujete citlivé informace o%nbsp%vašem zdravotním stavu, což vyžaduje váš vědomý souhlas se zpracováním těchto údajů.
%nbsp%
Abyste věděli s%nbsp%čím souhlasíte, zde je popis jak takové zpracování u%nbsp%nás probíhá. Formulář přijde na email Mgr. Jany Kubíčkové. Tam je do doby, než na něj odpoví a%nbsp%ihned poté je vymazán. Vzhledem k%nbsp%tomu, že odpovídá z%nbsp%emailu, zůstává viset v%nbsp%odeslané poště. Na vaši žádost jej odtamtud můžeme kdykoliv vymazat. Automaticky to však neděláme. Doručená data jsou nějakou dobu také v%nbsp%systému eshopu, odkud jsou pravidelně vymazávána - automaticky. Nemáme jakýkoliv zájem tyto informace schraňovat.
Více o%nbsp%ochraně osobních údajů na tomto eshopu najdete ZDE.
%nbsp%
Pokud se vám po přečtení všech těchto nutných formalit nepřitížilo, pošlete nám váš dotaz.%nbsp%
%nbsp%
Dříve jsme dotazy a%nbsp%odpovědi po souhlasu zveřejňovali, aby byli přístupné i%nbsp%ostatním (dost často se opakují). To však již dělat nemůžeme. To ale nevadí, to nejdůležitější tam již je z%nbsp%dob před GDPR.%nbsp%
 *
 *
 *
Další souhlasy či nesouhlasy
Políčka s hviezdičkou sú povinné.

Popis

Rhodiola rosea (Rhodiola rosea) 50g

Zlatý koreň, Rhodiola, Rhodiola, Majstrov koreň, Ružový koreň
Rozchodnica ružová alebo Rhodiola rosea patrí do čeľade rozchodníkovitých, rastie vo vyšších nadmorských výškach Ďalekého východu (jej domovom je východná Sibír), ale aj v horách západnej, južnej a strednej Európy. V Českej republike a na Slovensku je chránenou rastlinou. Vôňa jej žltých kvetov je podobná ružovému oleju, preto dostala prezývku "ruža". Na Sibíri sa hovorí, že "kto pije čaj z rozchodnice ružovej, dožije sa viac ako 100 rokov". Ruža šípová sa teší úcte nielen v Rusku, ale aj v Číne a Strednej Ázii.
KEDY POMÁHA
Rozchodnica ružová má nasledujúce zdravotné tvrdenia povolené podľa NARIADENIA KOMISIE (EÚ) č. 432/2012 (zo 16. mája 2012), ktoré je účinné od 14. 12. 2012.
 • Kognitívna a mentálna výkonnosť.
 • Krvný obeh.
 • Normálne trávenie.
 • Adaptogén - nervový systém - únava - stres.
 • Srdce a cievny systém - okysličenie.
 • Fyzická výkonnosť a kondícia.
 • Antioxidant.
ZLOŽKY
Rozdrvený koreň šípok na prípravu čaju alebo tinktúry.
Alkoholový extrakt sa pripraví naložením koreňa do 40 % alkoholu na 2 - 4 týždne, užíva sa polovica až 1 čajová lyžička 2 - 3-krát denne.
Ďalšou možnosťou je odvar (čaj), ktorý sa pripraví varením jednej čajovej lyžičky koreňa v 1 litri vody 7-10 minút a následným vylúhovaním odvaru po dobu 40 minút. Pite 2-3 poháre s medom alebo cukrom denne. Je veľmi chutný.
UPOZORNENIE
 • Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Skladujte pri teplote do 28 °C.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • Nenahrádza pestrú a vyváženú stravu - doplnok stravy.
Velikost balení
50 g
Značka
Vegetalismus
Rozchodnice růžová kořen - ILUSTRAČNÍ FOTO

Rozchodnica ružová - sušený koreň 50g

Můžete doplnit o