Prírodná lekáreň

Prírodná lekáreň

Často sa nás pýtajú, či máme tlačený katalóg. Nemáme, ale táto kniha obsahuje približne 80 % produktov, ktoré nájdete na našom e-shope, a má rovnaký názov :-) Takže ju v podstate môžeme používať tak trochu ako katalóg :-).

Preto ju ponúkame s 50% zľavou.

Ešte že vyšiel v roku 2013, takže nás nemôžu obviniť z toho, že sme ho skopírovali a urobili z neho eshop, pretože sme na nete od roku 2008 :-)
Kniha obsahuje popis 700 prípravkov z oblasti prírodnej medicíny - fytoterapie, gemmoterapie, apiterapie, homeopatie, čínskej medicíny, ajurvédy, antroposofickej medicíny, bachovej terapie.

Údaje zadané v tomto formulári sú prísne dôverné. Jeho vyplnením a odoslaním súhlasíte so spracovaním zadaných údajov.
Podľa nového nariadenia EÚ - GDPR nám poskytujete citlivé informácie o svojom zdravotnom stave, čo si vyžaduje váš informovaný súhlas so spracovaním týchto údajov.
Aby ste vedeli, s čím súhlasíte, uvádzame opis spôsobu, akým takéto spracovanie vykonávame. Formulár vám príde e-mailom na adresu Mgr. Jana Kubíčková. Tam sa nachádza dovtedy, kým naň neodpovie a hneď potom sa vymaže. Keďže odpovedá z emailu, zostáva visieť v odoslanej pošte. Na vašu žiadosť ho odtiaľ môžeme kedykoľvek vymazať. Nerobíme to však automaticky. Doručená pošta je tiež nejaký čas v systéme eshopu, odkiaľ sa pravidelne vymazáva - automaticky. Nemáme záujem tieto informácie uchovávať.
Viac informácií o ochrane údajov na tomto e-shope nájdete TU.
Ak ani po prečítaní všetkých týchto potrebných formalít nie ste spokojní, pošlite nám svoju otázku.
Predtým sme otázky a odpovede po súhlase zverejnili, aby boli prístupné aj ostatným (opakujú sa dosť často). Toto však už nemôžeme robiť. To však nevadí, najdôležitejšie veci sú tu už z čias pred nariadením GDPR.
 *
 *
 *
Iné súhlasy alebo nezhody
Políčka s hviezdičkou sú povinné.

Popis

CARS
Marie Mihulová
Milan Svoboda
Vydalo vydavateľstvo SANTAL v roku 2013.

Ukážky z knihy

FYTOTERAPIA
Kŕčové žily
chren (list)
príprava: čerstvé listy s porušenými žilkami
dávkovanie: na žily sa aplikuje len na krátky čas (kým pokožka mierne nezčervená)
Ekzém
lopúch (koreň)
príprava: nálev - 1 čajová lyžička na 1 šálku vody
dávkovanie: vnútorne ako čaj, zvonka ako zábaly alebo obklady
TRADIČNÁ ČÍNSKA MEDICÍNA
Chlad rannej hmly
použitie: pálivá bolesť hrdla so začervenaním a opuchom, horúčkovité stavy
Popis: táto zmes sa používa na liečbu bežného prechladnutia s horúčkou, bolesťou a pálením v hrdle, upchatým nosom so žltou sekréciou, smädom, minimálnou alebo žiadnou zimnicou, miernym potením, bolesťou hlavy a neznášanlivosťou tepla. Je veľmi vhodná pri akútnych alergických stavoch u detí a dospelých, ktoré sa prejavujú pálením a slzením očí, nádchou a pálením v hrdle. Nemá tlmivý účinok.
Poznámka: zmes sa má podať čo najskôr pri vzniku infekcie, ale nemá sa podávať preventívne. Nie je určená pre deti mladšie ako 3 roky.
Neodporúča sa používať pri liečbe prechladnutia.
Použitie: podráždenosť, sklon k zúrivosti, návaly horúčavy, kožné zápaly u žien, zhoršenie predmenštruačných problémov.
Popis: zmes je určená na liečbu emocionálnych a psychických porúch prejavujúcich sa rôznymi fyzickými problémami. Tieto ťažkosti sú spôsobené najmä nadmerným stresom a prepracovanosťou a lekári ich často hodnotia ako psychosomatické. Je vhodná aj na liečbu predmenštruačných ťažkostí, najmä pri príznakoch "vnútorného tepla" - začervenané tváre, nočné potenie, červené oči, sucho v ústach, podráždenosť.
APITERAPIA
Materská kašička
Materská kašička má významné vitalizačné účinky. Jej konzumácii sa pripisuje dlhý život včelej kráľovnej (4-6 rokov v porovnaní so 6 týždňami života včelích robotníc) a jej obrovská vitalita. Materská kašička obsahuje celý komplex prírodných látok, ktorých analýze sa v poslednom čase venuje veľká pozornosť. Nie všetky jej zložky sa však zatiaľ podarilo presne identifikovať. Jej priaznivé účinky na ľudský organizmus sa však potvrdili pri mnohých ochoreniach. Môžeme spomenúť napríklad anémiu, klimakterické problémy alebo reguláciu menštruačného cyklu. Je toho však oveľa viac.
AJURVEDA
Brahmi
Použitie: pamäť a mozgová činnosť
Popis: osviežujúci čaj s legendárnou bylinou brahmi nazývanou "zázračný elixír života" pomáha zlepšiť prekrvenie mozgu a stimuluje schopnosť intelektu, podporuje mozgovú činnosť, osviežuje myseľ a zlepšuje pamäť, odstraňuje únavu, zvyšuje pozornosť a posilňuje schopnosť koncentrácie. Upokojuje nepokojnú myseľ a podporuje duševnú rovnováhu.
Kalamegha
Použitie: pečeň a žlčník
Popis: regeneračný čaj, ktorý obnovuje zdravú funkciu pečene. Priaznivo pôsobí na vylučovanie toxických látok z tela a je vhodný na očistu pri konzumácii alkoholu a chemických drog. Pomáha pri zápaloch pečene, cirhóze pečene a žlčníkových ochoreniach, rozpúšťa žlčové kamene a podporuje správnu látkovú výmenu, čistí krv, pôsobí proti infekciám a má protizápalové účinky.
GEMMOTERAPIA a GEMMOGLUKANTY
Lišajník väčší
Použitie: antibakteriálne účinky, rast vlasov
Popis: antibakteriálne, znižuje počet baktérií v močových, gynekologických a dýchacích cestách. Podporuje rast vlasov a pôsobí proti ich vypadávaniu.
Pomáha tiež predchádzať rastu chĺpkov a stimuluje rast vlasov.
Použitie: imunita, stres, antioxidant
Popis: pomáha prekonávať účinky stresu. Má priaznivý vplyv na srdce a cievy. Stimuluje imunitu, má antivírusové a fungicídne účinky, je vhodný pri astme. Upokojuje a podporuje spánok. Chráni organizmus pred škodlivými účinkami kyslíkových radikálov.
... a mnoho ďalších vecí, ktoré už nesmieme uvádzať na výrobkoch - pozri nariadenie EÚ o zdravotných a výživových tvrdeniach.
Velikost balení
232 strán
Značka
Nakladatelství SANTAL
prirodni-lekarna

Prírodná lekáreň

Můžete doplnit o