Strata čuchu ako príznak

Všimli ste si v médiách, že jedným z príznakov infekcie novým koronavírusom je strata čuchu? Pre lekárov zaoberajúcich sa TCM to nie je prekvapujúce. Nos je vstupnou bránou do pľúc, a ak nie je dostatočne vyživovaný, čuch sa stráca. Je to veľmi nepríjemný príznak, pretože bez vnímania vôní a chutí tak trochu strácame kontakt s vonkajším svetom. Ľudia s touto stratou tiež opisujú, že cítia len "kov".
Vôbec som sa nechcel venovať téme koronavírusu. Existuje už toľko informácií, že ak chcete niečo urobiť pre seba, určite máte kde hľadať. Ja som však od prírody veľmi zvedavý človek a hľadanie odpovedí na otázky PREČO ma jednoducho baví :-). Takže PREČO strata čuchu?

Pozrime sa teda na tento

Vieme na 100 %, že koronavírus je "škodca vetra. Je to teda vonkajší škodca, ktorý sa dostane do tela a tam je horúcim epidemickým toxínom (chorobou).
TCM
Vietor je predchodcom stoviek chorôb, je ľahký, má tendenciu stúpať a rozptyľovať sa, je pohyblivý a premenlivý. Choroby, ktoré spôsobuje, zvyčajne vznikajú náhle a rýchlo ustupujú, ich príznaky sú nestále.*
Nový koronavírus je nákazou vetra, ktorá prináša mimoriadne rušivú disharmonickú čchi. Šíri sa zvonka vzduchom aj prenosom od infikovaného pacienta, najmä cez dýchacie cesty. Niektoré jeho príznaky môžu spočiatku pripomínať bežnú veternú nádchu (chrípku). Existujú však rozdiely, ktoré môžu, ale nemusia byť prítomné. Je však dobré na ne upozorniť.
DYCH - môže byť nepríjemne cítiť. Najmä ak ide o horúcu infekciu.
FARBA OBLIČAJA - môže sa zdať nečistá, mastná alebo tmavá.
JAZYK - pri infekcii je povlak jazyka biely, ale akoby drsný (nie hladký). Môže byť svetložltý, ale vždy je tam tá drsná štruktúra.
VIAC
Horúčka je spojená s nepokojom. Nepokoj môže byť pociťovaný určitý čas pred nástupom horúčky a môže sa vyskytnúť mimoriadne nepokojný spánok s nočným potením.
Čo môžete pozorovať počas "inkubačnej doby"
Citlivosť na prievan a vietor, bolesti hlavy a mravčenie v krku, pocity horúčavy, ktoré sa pohybujú a môžu sa striedať so zimnicou, zmeny povlaku jazyka.

Čo sa deje so stratou čuchu?

Poškodenie vetrom blokuje čchi pľúc, čím narúša ich rozptylovú funkciu, takže ich otvor, nos, sa môže upchať hlienom, ale jeho funkcia, čuch, sa môže stratiť.
Strata cichu - mensi
Tu sa vynára otázka, čo robiť?
Vietor narobí toľko neplechy, koľko mu náš terén dovolí, a to závisí od toho, ako sa o seba staráme a ako dlhodobo budujeme ZHENGQI (správnu čchi).
V súčasnosti nájdeme všade veľa odporúčaní na bylinky, ktoré môžu pomôcť pri ochoreniach alebo ako prevencia. Pri výbere sa riaďte svojou intuíciou. Musíme si však uvedomiť, že ak sme svoje zdravie desaťročia zanedbávali, nepomôže nám ani latinská rastlina. Ak sme sa, žiaľ, ponorili do celoživotného prebytku, požiadavka na rýchle splatenie môže byť poslednou kvapkou.

Čo som si dal na stratu čuchu a na Covid?

Vznik dračej jaskyne v dávke 8-8-8
EAN 4.9 v dávke 2-2-2
EWC 6,9 pri dávke 2-2-2
EBX 1,9 v dávke 1 vrecko denne
ImmunoBran 1000 v dávke 3 vrecúška denne
Berte to ako môj tip, čo pomohlo. Strata čuchu bola pre mňa strašná skúsenosť :-)
Dôležitým opatrením je aj ochrana pred samotným vetrom, aby ste zbytočne nepoškodili povrch. Chráňte si najmä oblasť krku a ramien.
Zdravé stravovanie v súčasnosti znamená - všetko teplé, žiadne studené nápoje ani surová zelenina. Ak predsa len jete surovú zeleninu, tak len ako prílohu k varenému jedlu. Absolútne žiadne mliečne výrobky.
Dýchajte - zhlboka a nosom, najlepšie na čerstvom vzduchu.
Je tiež dobré vypnúť televíziu, aby sme zostali zdraví a nerozptyľovali sa tým, čo sa na nás valí. Strach oslabuje, a to teraz nemusíme potrebovať.
Len nech sa naša myseľ nerozptyľuje. Pred úsvitom je najväčšia tma.
Cieľom tohto článku nie je dávať odporúčania na konkrétnu bylinu, pretože to môže byť veľmi individuálne. Ak máte konkrétne otázky, napíšte nám do ePoradne.
*Klasická čínska medicína - Základy teórie V., Vladimír Ando, ISBN 9788086601235, s. 47.

Z našej ponuky