Máte niečo na odvodnenie?

Keby som za túto otázku vždy dostal 10 Kč, mohol by som si kúpiť novú motorku."Máte nejaké bylinky na odvodnenie?"
Ak sledujete našu stránku, viete, že bylinky nie sú "na niečo", ale "na odlíčenie". Takže musíte vedieť, prečo zadržiavate vodu.
Zjednodušene by sa dalo povedať, že v cirkulácii tekutín existujú prekážky, a preto voda na určitých miestach stagnuje a hromadí sa. No a teraz odpovedzme na otázku PREČO.

Zadržiavanie vody je príznakom

Toto je veľmi dôležité pochopiť. To, že zadržiavate vodu, je prejavom niečoho zložitejšieho, pretože všetko so všetkým súvisí.
Opuchy na tvári, končatinách alebo trupe sú výsledkom hromadenia tekutín vo svaloch a podkožných tkanivách.
Čo teda robiť, keď univerzálne rady a zázračné lymfatické čaje nefungujú?

Pozrime sa na "letné víry"

V horúčavách ľudia trpia opuchmi a zadržiavaním vody oveľa viac ako v iných ročných obdobiach. Môžete to pocítiť vo chvíli, keď idete k moru a vrátite sa s pocitom, že ste väčší a ťažší. Najčastejšie sa takéto opuchy objavujú na nohách. Môže ho sprevádzať nevoľnosť, nechutenstvo a smäd bez chuti piť. Prečo sa to stáva každému a nikto s tým nemá vôbec žiadny problém? Je to spôsobené terénom.
V TČM tomu hovoríme teplo zvonku, ktoré útočí na vlhkosť vo vnútri.
Ide o opuch, ktorý sa často opisuje ako"nefunkčná lymfa".
Čo s tým?
Pracujte s vlhkosťou, vylúčte ju a zbytočne ju nepridávajte. Takže žiadne mliečne výrobky, zmrzlina a ľadové nápoje. Nielenže vás neochladia, ale navyše zhoršujú terén, na ktorom vzniká opuch. V letných horúčavách pite teplú (nielen odtučnenú) vodu, možno s plátkami mäty alebo teplým zeleným čajom. Je skvelé popíjať teplý nápoj s kvapkou slzy každé ráno. Ak trpíte týmito opuchmi a nie je vám cudzie zhoršovanie celulitídy, je dobré nasadiť si cez leto zmes JI SHI WAN.
Dlhodobá príčina sa často nazýva prázdnota sleziny(PI QI XU).
Nohy počas leta opúchajú viac aj vtedy, ak máte problémy s kardiovaskulárnym systémom, najmä so žilami. Terén prázdnej čchi sleziny (PI QI XU) je tu však tiež, len je hlbšie. Neriešilo sa to, keď boli len opuchy a občasná chuť na sladké. V tomto bode je dobré nasadiť ešte niečo na podporu cirkulácie, najlepšie na to fungujú bioflavonoidy. Nezabudnite na vonkajšie ošetrenie nôh. Vhodné sú krémy, masti a pleťové vody, ktoré chladia a pomáhajú cirkulácii. Tie môžu poskytnúť veľkú úľavu od napätia, ťažkých nôh a opuchov. Veľmi pomáha sprchovanie nôh striedaním studenej a teplej vody.
Ak toto letné teplo zvonka zaútočí na vnútro nielen vlhkosťou, ale aj teplom, môže sa na chodidlách objaviť červený škvrnitý ekzém.

Opuchnuté nohy po celý rok

Ak trpíte opuchmi nôh bez ohľadu na ročné obdobie, často je na vine jang obličiek. To spoznáte, keď si opuch stlačíte a ten tam nejaký čas zostane. Často sa s tým spája únava, bledosť, bolesť bedier alebo kolien, studené nohy a riedka stolica.
Tieto opuchy sa najčastejšie objavujú na nohách, ale pri iných pridružených ochoreniach sa môžu objaviť na rukách alebo tvári (najčastejšie na očných viečkach). V prípade tohto "terénu" sa ťažkosti môžu v lete zlepšiť, pretože problémom je chlad vo vnútri.
Čo s tým?
Naštartovať jang, konkrétne jang obličiek a sleziny. Toto už nie je úplne univerzálne odporúčanie, je potrebné poznať súvislosti, napíšte mi do ePoradne, ale postupujte podľa tohto návodu :Ako sa pýtať v našej ePoradni - Přírodní lékárna (prirodnilekarna.cz).
Je dôležité mať správnu stravu, kde je všetko teplé, hrejivé a bez mliečnych výrobkov.

Zadržiavanie vody pred menštruáciou

To súvisí s otázkou "niečo na hormonálnu nerovnováhu", ktorá je približne rovnako častá ako "niečo na zadržiavanie vody".
Prežívanie týždňa pred menštruáciou je opäť podmienené terénom. Ak sa vrátime k prvej vete tohto článku, že zadržiavanie vody je spôsobené prekážkami v cirkulácii tekutín, preto voda stagnuje a hromadí sa na určitých miestach , v rámci PMS je na vine qi (energia) pečene.
Áno, na vine sú hormóny. Avšak to, ako tieto horomonálne procesy fungujú, alebo skôr nefungujú, je výsledkom voľne prúdiacej qi pečene.
Ak chcete svojmu cyklu viac porozumieť, môžete si preštudovať tento článok:
Čo s tým?
Uvoľnite pečeňovú qi :-). A ako to urobiť? Možno pohybom. Viac chodiť, behať, tancovať, kričať a čo najmenej sedieť. Môžete si pomôcť zmesou JIA WEI XIAO YAO WAN. Pomôže nám uvoľniť to, čo tam každý deň vkladáme s naším prežívaním emócií.
Krásne a ľahké na nohách.

Z našej ponuky