Hormonálna antikoncepcia ÁNO alebo NIE?

Farmaceutický priemysel sa nás snaží presvedčiť, že keď matka príroda stvorila inak dokonalé ženské telo, niekde urobila chybu v hormonálnom systéme. Ako inak si vysvetliť, že jednou z výhod hormonálnej antikoncepcie je, že žena nebude menštruovať, ovulovať, trpieť menštruačným syndrómom, zlepší sa jej pleť, skrátka, že hormonálna antikoncepcia konečne uvedie ženské telo do poriadku a harmónie.
Ak sa však matka príroda predsa len nepomýlila a s každou fázou ženského cyklu mala svoj zámer, potom možno hormonálnu antikoncepciu považovať aj za lúpež storočia. Žena síce neotehotnie, ale otázkou je, čo za to zaplatí. hormonálna antikoncepcia áno alebo niePoďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo všetko zlodej v mene hormonálnej antikoncepcie okráda ženské telo, ale aj jej dušu...

Ovulácia - najerotickejší parfum na svete

Prvá vec, o ktorú nás hormonálna antikoncepcia okráda, je ovulácia. Vajíčkovod neuvoľní vajíčko, ktoré by mohlo byť následne oplodnené, takže žena sa stáva fakticky neplodnou. Ale o to ide, môžete namietať. Problém je v tom, že keď má žena "plodné obdobie", je plodná na všetkých úrovniach svojho života. Nejde len o to, že je schopná plodiť nový život, ale je schopná vdýchnuť ho všetkým svojim novým nápadom, projektom, zámerom a kontaktom. Vtedy žena žiari. Je plná entuziazmu a túžby začínať nové veci. A niet divu, že to ľudia okolo nej cítia.
Najmä mužov vybavila príroda špeciálnymi radarmi, aby presne vycítili, kedy má žena svoje plodné dni. Každý muž je vybavený inštinktom na zachovanie svojho rodu, a preto aj on podvedome hľadá svoju bohyňu plodnosti, aby mu dala potomka. Ak však všade narazí na ženy bez ovulácie, musí byť zákonite trochu zmätený.
Tým nechceme povedať, že hormonálna antikoncepcia nemá vo svete miesto, len by sme si mali dobre premyslieť dôvody, pre ktoré sa používa. Ak ju žena užíva preventívne, napríklad v očakávaní, že čoskoro stretne rozkošného princa, potom sa táto prax môže stať trochu kontraproduktívnou. Koniec koncov, Ovulation je najerotickejší parfum na svete a môže priťahovať mužov ako svetlo rozsvietenej lampy priťahuje v noci motýle. Zároveň je v čase ovulácie ženský čuch vybavený aj špeciálnou schopnosťou vybrať si partnera, ktorého genetická výbava zabezpečí počatie zdravého plodu bez genetických chýb. V neposlednom rade má žena najväčšiu túžbu milovať sa počas ovulácie, keď je najzmyselnejšia, najvášnivejšia a najkrajšia. Zdá sa teda, že príroda má všetko premyslené do najmenších detailov a je len na nás, ženách, ako ľahko sa vzdáme energie bohyne plodnosti...

"Predmenštruačný syndróm" alebo hnev bohyne Kálí

Ďalšou vecou, o ktorú nás hormonálna antikoncepcia oberá, aspoň podľa názoru väčšiny gynekológov, by mal byť predmenštruačný syndróm. Už len slovo syndróm môže v ženách vyvolať pocit, že s nimi nie je niečo v poriadku. Preto namiesto názvu predmenštruačný syndróm radšej používam termín "hnev bohyne Kálí".
Bohyňa Kálí je hinduistická bohyňa, zobrazovaná s dvoma pármi rúk, z ktorých jeden drží meč, ktorým nemilosrdne odsekáva všetko, čo je už mŕtve, nepotrebné, zastarané, aby uvoľnila miesto niečomu novému. A takto sa často správa žena v období pred menštruáciou. Možno preto je v tomto období pre mužov trochu desivá. Ak váš manžel posledné tri týždne beztrestne hádzal ponožky na zem a nepomáhal vám tak, ako by mal, teraz si môže byť istý, že to patrične schytá. Žena si v tomto období môže urobiť poriadok vo svojom okolí. Nebojí sa ísť do konfliktu, vyjadriť všetky svoje potreby, potlačené emócie, všetok hnev, ktorý sa v nej nahromadil. Aj keď to niekedy nerobí veľmi harmonickým spôsobom, je to očistný a pre jej dušu potrebný proces.
A hoci by manželia a partneri boli pravdepodobne často radšej, keby sa hnev bohyne Kálí dal zastaviť nejakou zázračnou pilulkou, je to do istej miery očisťujúce aj pre nich. Vzduch sa vyčistí, všetko, čo nebolo vypovedané, je v pokoji a muž sa môže tešiť, že jeho žena bude v ďalšej fáze, ktorá príde o niekoľko dní, pokojná ako baránok...

Menštruácia - najdôležitejší očistný proces v živote ženy

Ďalšia dôležitá vec, o ktorú nás hormonálna antikoncepcia pripravuje, je menštruácia. Ženy, ktoré užívajú antikoncepciu 21 dní a potom ju na 7 dní vysadia, síce menštruujú, ale nie je to menštruácia v pravom zmysle slova. Ide o tzv. pseudomenštruáciu, ktorá vzniká v dôsledku poklesu hormonálnych hladín, a preto je pre ženský organizmus úplne zbytočná. Na rozdiel od skutočnej menštruácie pri nej nedochádza k žiadnej fyzickej, nieto ešte psychickej očiste. Pri skutočnej menštruácii ženské telo opúšťa neoplodnené vajíčko, ale hlavne všetko nepotrebné, čo sa za posledný mesiac nahromadilo v maternici.
Maternica, ktorá je srdcom ženskosti, je tak očistená, omladená a pripravená, čistá a svieža, vstúpiť do nového lunárneho cyklu. Je pochopiteľné, že žena sa počas menštruácie cíti unavená. Telo predsa pracuje na plné obrátky, aby sa očistilo na fyzickej aj duševnej úrovni. Podľa tradičnej čínskej medicíny je menštruácia silne spojená s našou pečeňou, a teda aj s naším hnevom, ktorý súvisí s pečeňou. S prvým dňom menštruácie teda odchádza nielen neoplodnené vajíčko, ale aj všetok hnev a negatívne emócie, ktoré sa v žene nahromadili.
Dôvodom, prečo sa ženy tak ľahko vzdávajú menštruácie, je pravdepodobne celkový negatívny postoj, ktorý k nej spoločnosť má. Menštruácia je vnímaná ako niečo obmedzujúce; niečo, o čom nie je vhodné hovoriť; niečo, za čo sa treba skôr hanbiť. A pritom je to práve menštruácia, z ktorej si žena môže urobiť krásny rituál. Ak sa naučí vnímať, že toto obdobie patrí len jej, že má právo sa počas neho rozmaznávať, rozmaznávať sa, naučí sa spomaliť tempo a vnímať očistný proces, ktorý prebieha v jej tele, potom čoskoro pocíti, že menštruácia nie je jej nepriateľ, ale skôr spojenec číslo jeden.
V niektorých domorodých kmeňoch v Južnej Amerike dodnes existujú tzv. lunárne chaty. Ženy, ktoré majú v danom období menštruáciu, odchádzajú na štyri dni do chaty a trávia v nej čas osamote. Meditujú, spievajú, zdieľajú svoje nádeje a sny s ostatnými ženami a rozmaznávajú svoje telo, aby sa po skončení menštruácie mohli vrátiť do normálneho života plné sily a energie. Možno keby aj v našej spoločnosti existovali podobné "lunárne chaty" a vzájomná podpora žien počas menštruácie, ženy by si dokázali oveľa lepšie vážiť dary, ktoré im menštruácia prináša...

Koniec statných mužov v Čechách

Vyskúšajte si doma malý experiment. Spýtajte sa svojho manžela alebo partnera, či by bol ochotný používať takúto antikoncepciu, keby bola na trhu hormonálna antikoncepcia pre mužov, ktorá by ich urobila dočasne neplodnými. Väčšina z nich bude mať pravdepodobne na tvári výraz neskrývaného prekvapenia alebo dokonca zdesenia, po ktorom bude nasledovať upokojenie, keď si uvedomia, že nič také na trhu nie je. Muži sú na svoju plodnosť náležite hrdí a nemajú veľké potešenie z užívania čohokoľvek (snáď okrem slivovice).
Bohužiaľ, antikoncepciu používajú aj tak, či si to uvedomujú, alebo nie. A dokonca aj tú pre ženy. Čističky odpadových vôd v súčasnosti nedokážu odstrániť zvyšky hormonálnej antikoncepcie, ktoré sa do vody dostávajú z moču žien. V dôsledku toho je v našich vodách čoraz menej samcov rýb a v populácii žiab sa začínajú objavovať samce s rastúcimi vaječníkmi. Českí samci na tom ešte nie sú tak zle ako žaby, takže vplyv ženskej antikoncepcie na ich zdravie možno odvodiť len nepriamo. Klesajúca plodnosť mužov, stúpajúci výskyt rakoviny prostaty a v neposlednom rade počet mužov na ulici, ktorí nosia obtiahnuté ružové tričká a v kúpeľni majú viac kozmetických výrobkov ako ich partnerka, je však alarmujúci.
Mojím cieľom nebolo súdiť alebo odsudzovať hormonálnu antikoncepciu. Som len presvedčená, že ak žena robí akékoľvek rozhodnutie, ktoré sa týka jej tela a duše, mala by mať k dispozícii všetky informácie. Pretože len vtedy je jej voľba skutočne slobodná. A tak, či už sa vy, milé dámy, milé bohyne plodnosti, rozhodnete pre hormonálnu antikoncepciu, alebo nie, vždy majte na pamäti, že príroda stvorila vaše telo so všetkým, čo k nemu patrí, ako dokonalé a krásne...
ZDROJ: