Nariadenia EÚ narážajú na absurdity

Dnes som sa trochu "opálil", že som viac ako 3 mesiace nič nenapísal. No, je to pravda. Moje články naozaj veľmi zredli, hoci písanie milujem a je to pre mňa skvelý relax.
Ako je to možné? Nemusela som dlho premýšľať. Som zavalená papierovaním. Podnikám už takmer 15 rokov a za posledné 3 roky sa byrokracia zvýšila asi o 100 %. Od EET až po to, čo sa na nás chystá, a to GDPR (ochrana osobných údajov). Nie som zástancom žiadnych veľkých konšpiračných teórií, ale čoraz viac mám pocit, že je to zámer strážneho psa. Zamestnať nás, aby sme nemohli tvoriť, premýšľať a meniť.

Je to skúška toho, čo dokážeme vydržať?

Túto otázku si kladiem čoraz častejšie spolu s otázkou - kedy sa to skončí? Ale odpoveď neprichádza a "kovový vek" uťahuje svoje obruče takým spôsobom, že si možno chvíľu nebudeme môcť vydýchnuť. A týka sa to nás všetkých, pretože nové nariadenie o ochrane osobných údajov je takým chaosom, že možno nebudeme môcť prevádzkovať napríklad našu ePoradňu (ale ako to bude v skutočnosti, to nikto nevie, len sa všetci trasieme od strachu a možno právom, pretože nám pribudne ďalší nástroj možnej šikany) - Najprv sme museli stiahnuť takmer všetky údaje ainformácie zo stránky, ktorú sme dávali dohromady viac ako 10 rokov kvôli úplne nedotiahnutému nariadeniu o zdravotných a výživových tvrdeniach, a teraz budeme musieť pravdepodobne každú informáciu, ktorú nám niekto poskytne, zamknúť niekde vo virtuálnom priestore. Napríklad to, že je prechladnutý.

Kde je riešenie?

Odpoveď je jasná - u každého z nás. Riešenie nikdy nepríde "zhora". Je to skôr ako iné veci. Zmena sa musí začať od jednotlivca, od kvapky oceánu, ktorá môže vytvoriť cunami. Krásne vysvetlenie môžeme hľadať v čínskej filozofii.
Čas, v ktorom žijeme, predstavuje prvok KOV. Kov je predstaviteľom hraníc, poriadku a usporiadania. Jeho funkciou je zovrieť a obmedziť. Kov v živloch predstavuje priestor, v ktorom sa môže pohybovať naša čchi. Keď je v rovnováhe, je len obmedzením toho, kde by sa energia nemala pohybovať - podporuje prirodzenú pevnosť ostatných prvkov. Ak však kov začne prevládať, začíname byť v zajatí pevného a tvrdého prostredia. Orgánmi, ktoré predstavujú energiu kovu, sú pľúca a hrubé črevo (ich obrazom je koža, ktorá práve predstavuje tieto hranice). Obličky a močový mechúr majú tiež hlbokú kovovú qi.
Emócie kovu sú plač a smútok.
Nemusíte byť zbehlí v čínskej medicíne, aby ste prišli na to, že v tomto období jednoducho nemôžeme dýchať, alebo sa môžeme posrať ...
Pentagram čínskej medicíny

Čo sa má presúvať s kovom

V čínskom pentagrame (obrázok) máme 5 prvkov a energií
Drevo má energiu vetra.
Oheň má energiu tepla
Zem má energiu vlhkosti.
Kov má energiu sucha.
Voda má energiu chladu.
Jediná vec, ktorá môže pohnúť kovom, je oheň , iba oheň môže roztaviť kov, či už v tele, prírode alebo spoločnosti. A cez oheň sa dostávame k orgánu SRDCE, a teda k Havlovmu "pravda a láska víťazia nad lžou a nenávisťou".
Ako by teda vyzeralo použitie "lásky" v praxi? Možno si to neuvedomujeme, ale každý z nás je tvorcom spoločnosti. Ako vytvárame prostredie okolo seba, ako myslíme, ako komunikujeme. Každý z nás je "pešiakom" v hre niečoho väčšieho a je len na nás, či sa prikloníme k strachu alebo láske. V jednej knihe som čítal, že jediná sloboda, ktorú nám nikto nikdy nevezme, je voľba, ktorou cestou sa vydáme.
Pred dvoma dňami som sa rozprával s priateľom, ktorému kontrolóri EET uložili pokutu 6 000 Kč za to, že poslal dokument elektronicky a nevytlačil ho. Tržba bola okamžite riadne zaevidovaná a odoslaná babišovi, len doklad išiel zákazníkovi na e-mail, nie do rúk. Robí to z rovnakého dôvodu ako ja, úplne ho irituje to šialené plytvanie papierom, teda naše lesy. Diskusia s úradníkom bola absolútne nemožná, doklad jednoducho nevytlačil, takže nesplnil literu zákona a hotovo. A to je presne ten moment. Ona je aj vykonávateľkou tejto moci a mohla by zaujať stanovisko, že všetko je v poriadku, lebo aj jej záleží na lesoch a dokument v e-maile jej stačí, lebo si tam stiahne aj FIC na súťaž (mimochodom, bolo by lepšie ho pre súťaž skopírovať). Lenže to sa nestalo, ona sa zmierila so šikanovaním a uťahovaním kovov, skrývajúc sa za to, že taký je zákon. Dozorcovia v táboroch sa bránili rovnako. Je mi tej pani ľúto, lebo jej oheň, či skôr srdce, nehorí. Prevláda u nej kov, a preto je v nej sucho (nech si pod tým predstavíte čokoľvek).

Nadmerné množstvo kovu spôsobuje, že celá spoločnosť je chorá.

Okrem toho, že žijeme energeticky v dobe kovu, obklopujeme sa aj kovom. Máme nerezový riad, spotrebiče plné kovu a, bohužiaľ, naša voda putuje kovovým potrubím a kov sa usadzuje v celom našom tele.
Vráťme sa ku kovovým orgánom:
Pľúca = alergie, astma, CHOCHP...
Hrubé črevo = Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, syndróm deravého čreva, zápcha...
Obličky a močový mechúr - opakované zápaly močového mechúra, bolesti bedrovej oblasti ...
Klinická depresia a syndróm vyhorenia (a opäť ten oheň) tiež súvisia s obličkami a pľúcami.
Koncept globálnej sociálnej siete, v ktorej ľudia spolupracujú a odporúčajú sa navzájom ako komunita. Farebná ilustrácia s prepojenými ľuďmi a symbolom like.

Sme vyhorení?

Zrejme áno, pretože kov nás drví čoraz viac. Nájdite si teraz chvíľu a pozrite sa, ako sa darí vášmu vnútornému ohňu. Horí vaše srdce láskou k životu? Či nie je? Potom ho, prosím, znovu zapáľte, neexistuje iný spôsob, ako uzdraviť seba a spoločnosť.
EÚ a jej výmysly, ako je GDPR, nás nemôžu poraziť. Eshop bude fungovať vo vymedzených hraniciach kovového veku a ja sa budem radiť a diskutovať v mojej skupine na Facebooku. Ak premýšľate o svojom zdraví v súvislostiach a zaujímate sa o bylinné liečiteľstvo, medicínu v súvislostiach alebo čínsku medicínu, pridajte sa.
Ak nemáte ten metalový Facebook :-), môžeme sa stretávať na prednáškach.