Konstituce pro kozinec

Senovka grécka je bylina, ktorá má za sebou tisíce rokov testovania a rôznorodého používania. Dokonca je opísaný aj akýsi náhľad do konštitúcie človeka, pre ktorého je táto bylina vhodná.

Ako taký človek vyzerá?

Obrázok berte, prosím, len ako ilustračný :-) Chcel som poukázať na to, že valeriána rieši takéto problémy "z nadbytku".

Človek konštitúcie HUANGQI

Má úbytok svalovej hmoty v dôsledku nadbytku (také mäkké telo - mäso). Je mierne opuchnutý a telo má "pastózny" vzhľad. Vo vonkajšej svalovej vrstve je prítomná tekutina, takže môže dochádzať k opuchom a zadržiavaniu vody.
Najmä brušná stena je ochabnutá.
Konštitúcia blanitého valeriánu
Objavuje sa pocit studených nôh a môže sa vyskytnúť všeobecná averzia voči chladu alebo vetru.
Človek s touto konštitúciou má pravdepodobne riedku stolicu, ale nemá bolesti brucha ani pocity nafúknutia.
Potenie je takým špecifickým javom tejto konštitúcie. Je pomerne silné a zvyšuje sa po jedle, aj pri malej námahe, a niekedy je aj v noci). Môže zanechať žlté škvrny na tričku.
Môžu sa vyskytnúť alergie, ale najmä také časté prechladnutia (akoby malá odolnosť voči vplyvom prostredia v dôsledku vyčerpania).
Námaha zhoršuje únavu. Aj malé cvičenie človeka vyradí.
Občas sa môžu vyskytnúť kožné problémy - opísal by som ich ako vredy alebo rany, ktoré sa dlho hojia. Zdá sa, že nemajú silu vytlačiť sa a niekedy zanechávajú fialové škvrny. Môžu sa vyskytnúť petechie (krvácanie do kože).
ZDROJ
Zápisky z prednášok 1. školy tradičnej čínskej medicíny (www.tcm.cz) - Fytoterapia.

Z našej ponuky