Kniha Vedľajší účinok: SMRŤ zmení váš pohľad na dnešnú medicínu

Kniha ZRAŇUJÚCI EFEKT: SMRŤ
Bývalý vplyvný zamestnanec farmaceutickej spoločnosti John Virapen tvrdí, že farmaceutickým spoločnostiam dnes nejde o liečenie pacientov, ale len o ich zisky. Práve kvôli týmto ziskom môžu predávať lieky, ktoré neliečia, niekedy dokonca škodia. Virapen na túto tému napísal kontroverznú knihu Nežiaduci účinok: Smrť.
Vedľajší účinok: SMRŤ je skutočný príbeh o korupcii, úplatkárstve a podvodoch. Napísal ju Dr. John Virapen, významná osobnosť farmaceutického priemyslu, ktorý pozná praktiky a dianie vo farmaceutických gigantoch zvnútra. Počas svojej 35-ročnej medzinárodnej praxe (väčšinou ako generálny riaditeľ spoločnosti Eli Lilly & Company vo Švédsku) bol zodpovedný za marketing viacerých liekov. Všetky mali nežiaduce účinky. John Virapen vyšiel s pravdou von a predkladá vám knihu plnú šokujúcich tajomstiev, ktoré ste sa v skutočnosti nikdy nemali dozvedieť.
"Nemal som v úmysle svojou knihou niekoho šokovať, ale pravda niekedy ľudí šokuje, to je fakt. Chcel som len opísať, čo sa skutočne deje s farmaceutickými spoločnosťami. Prípady, ktoré v knihe opisujem, sú zdokumentované," povedal autor.
"Na začiatku som nič nehovoril, skôr som sa pozeral bokom a snažil sa im veriť. Ale od prvého dňa tam bola korupcia a ja som jej spočiatku jednoducho nevenoval veľkú pozornosť," vysvetlil Virapen. "Žil som dobrý život, je to ako droga, zvyknete si na určitý životný štýl. Ale neskôr v živote každého človeka príde čas, keď si uvedomí, že je čas niečoho sa vzdať alebo sa zamyslieť nad tým, čo robí."
Podľa neho majú vakcíny vedľajšie účinky, ktoré môžu ľudí zabiť, a preto je ich propagácia len marketingovým ťahom. "Za peniaze sa dá v dnešnej dobe kúpiť takmer všetko. Mal som peniaze, ktoré som odovzdal v obálke renomovanému lekárovi a on ich odo mňa zobral. A podobné prípady sa dejú dnes a denne," povedal Virapen.
_______________
KOMENTÁR
Nekontrolovateľný účinok smrti

Dnes som čítal Lekárske listy (príloha Lekárskych novín 16/2011) a hneď na prvej strane ma zdvihol nadpis: Očkovací kalendár dospelých prechádza odbornou oponentúrou .
Spomenul som si na knihu Johna Virapena o tom, ako funguje farmaceutický priemysel, a predstavil som si, ako taká opozícia vyzerá. Aké hrubé obálky majú ľudia, ktorí schvaľujú očkovací kalendár pre dospelých. Len dúfam, že tento očkovací kalendár nie je povinný. Keby som bol konšpiračný teoretik, myslel by som si, že farmaceutické spoločnosti

Každá vakcína má svoje vedľajšie účinky. Má nás chrániť pred chorobami, ale paradoxne oslabuje náš imunitný systém. V prípade očkovania sa musí brániť cudzím látkam a nie vždy si s tým dokáže poradiť. Môžu vzniknúť chronické zdravotné problémy, ktorých sa ťažko zbav
uje.Alebo ešte lepšie. Kvôli vedľajším účinkom vakcíny sa stanete dlhodobým konzumentom farmaceutického priemyslu - KONZUMÉROM. A budete na to musieť použiť svoje peniaze, a nie málo. V uvedenom článku sa dočítate, že v budúcnosti sa budete môcť dať zaočkovať aj proti závislosti od nikotínu. Paráda. Zaviedol by som však polemiku, či je horšie fajčenie alebo očkovanie. Ale vakcínu odporúča lekár, takže musí byť prospešná. Čo tak rozmýšľať vlastnou hlavou.
Vždy, keď vám lekár ponúkne vakcínu, spýtajte sa jeho aj seba, či je to naozaj potrebné. Väčšinou zistíte, že nie je.
Ak užívate nejaké lieky alebo sa plánujete proti niečomu zaočkovať, prečítajte si túto knihu. Trochu vám otvorí oči, ako to vlastne funguje. Za svoje zdravie ste zodpovední sami. Nikto iný. Aj keď mám pocit, že pre väčšinu ľudí je oveľa jednoduchšie jednoducho si dať tabletku a o nič sa nestarať. Predpísal ju lekár, tak musí byť dobrá.
Knihu si môžete kúpiť v našom e-shope za 299,- Sk. Odporúčam ju najmä tým, ktorí užívajú antidepresíva, chcú sa dať očkovať alebo sú obeťami tzv. vymyslených chorôb (tými nás strašia médiá).
_______________
Úryvok z knihy Vedľajší účinok: SMRŤ
ISBN: 9788081120817, Slovart Print, vydané v roku 2010
Slabé stránky schvaľovacieho procesu, s. 103
Všetko budí dojem správnosti, čistoty a spravodlivosti. Človek by si myslel, že lieky, ktoré prešli schvaľovacím procesom, si skutočne zaslúžia registráciu. Každá fáza má však svoje slabé stránky. Niektoré z nich som už stručne uviedol. Tieto nedostatky sa dôsledne využívajú. Jednu takúto slabinu som využil v prospech svojho zamestnávateľa.
Aby sme zistili, či fluoxetín obstojí v schvaľovacom procese, ukázali sme naše údaje niekoľkým švédskym psychiatrom. Chceli sme počuť ich názor. Smiali sa a nechápavo krútili hlavami, keď sme im povedali, že plánujeme požiadať o schválenie fluoxetínu vo Švédsku. To predsa nemôžete myslieť vážne! Nepamätám si na lekárske detaily, ktoré ich tak pobavili.
Pre mňa ako šéfa na štátnej úrovni bolo dôležité len to, že máme problém. Veľký problém. Nie je príjemné vidieť psychiatrov, ako sa smejú. Keď vidíte švédskeho psychiatra, ako sa takto smeje, musí vám byť hneď jasné, že nemáte žiadnu nádej.
Navyše to vyzeralo, akoby sa smiali zle. Hovorilo sa, že klinické skúšky, ktoré sa uskutočnili, jednoducho neboli dosť dobré. Po strate benoxaprofénu to bolo zlé znamenie, pretože sme nemali dosť času na prepracovanie náročných štúdií.
_______________
K schváleniu nakoniec, samozrejme, došlo, aj keď liek má silné vedľajšie účinky a v podstate sa nedá liečiť. U nás sa predáva pod obchodným názvom Prozac.